Струмичанецот Борис Секулов дел од Македонската селекција на Балканското во пинг понг во Грција

625

Струмичкиот пингпонгар  Борис Секулов е дел од десетчлената македонска репрезентација која деновиве учествува на Балканското пингопонгарско првенство во соседна Грција. Тој ќе настапува во индивидуална конкуреницја како и во конкуренција на двојки и мешани парови.

На Балканското учествуваа вкупно 150 пингпонгари од 11 балкански држави во кадетска и младинска конкуренција. Македонската селекција ја предвори Зоран Јовановски и ќе се обиде да направи изненадување од втор план.

Македонија е дел од групата со Србија Грција и Црна Гора.

Учеството на Балканското во Грција е резултат на успесите на Борис Секулов изминатиов период. Тој со своите 17 години имаше пласман во ТОП 3 во земјава во младинска конкуренција до 19 години.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.