„Струмица Никоб“ со втората победа над Работнички обезбеди финале за нова Шампионска титула

357

Одбојкарите на Струмица Никоб немаа проблеми со Работнички од Скопје кој ги доби во два меча и обезбеди ново финале за титула..Синоќа во Скопје избраниците на Кире Ричлиев и Атанас Милев славеа со 3:1 во сетови доволно да ја почнат трката за освојување и на годинашниот Шампионат каде противник ќе го имаат подобриот меѓу велешки Борец и тетовска Шкендија.

,,Вечерва ОК Струмица Никоб триумфираше над Работнички 71&22 и се пласиравме во финале!Со резултат од 3:1 во сетови над вечерашниот ривал Работнички 71&22 уште еднаш го покажавме нашиот квалитет, желба и мотивација за освојување на титулата и оваа државно одбојкарско првенство,, објави Струмица Никоб

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.