Струмица жени ја запиша и четвртата победа, лесно и убедливо против Вардар 2019

1589

Струмица жени славеше против Вардар 2019 од Скопје со 3:0 во сетови и ја впиша четвртата победа во првенството. Немаа проблеми против скопскиот состав кој го надигра за неполн час игра со 3:0 во сетови (25:07, 25:15, 25:15).

Гостинките само во првата фаза на вториот и третиот сет пружија отпор но не доволен за резултатска неизвесност. Поповиќ, Пандева, Шчекиќ, Владевска, Поп-Јорданова, Зетова, Михајлова и Дикова беа девојките кои го одиграа мечот во кој лесно стасаа до победа.

Струмица жени е на втората позиција со 11 бода заостанувајки бод зад Наковски волеј

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.