Струмица жени со нов пораз од Работнички – во сабота шанса за поправен и враќање во игра за титула

133

Тимот на Струмица жени  претрпе пораз и во вториот финален меч за освојување на шампионската титула. На гостувањето во Скопје загубија од бранителот на титулата Работнички со 3:0 во сетови и ова е втор пораз за струмичанки кои во првенството беа доминантни.

Повторно тежок натпревар во кој струмичанки немаа концентрација во решавачките моменти. Откако го изгубија првиот сет со 28:26 Струмица жени се обидувапе да се врати во вториот и третиот сет но не успеа.

Третиот меч кој боже да биде клучен за Работнички за нова титула се игра во сабота  во Струмица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.