Струмица жени обезбеди финале за прва Шампионска титула откако повторно го надигра Наковски

309

Одбојкарките на Струмица жени оезбедија финале за Шампионска титула откако и во вториот полуфинален меч славеше против градските ривалки Наковски волеј со 3:0 во сетови. Очекуван беше ваквиот расплет откако  избраничките на Кончалиева и Божијанова Димитриевска во текот на целата сезона беа доминантни не само против Наковски туку и против сите останати екипи.

Ова е прво шампионска финале на Струмица Жени кој по освојувањето на КУП титулата сега ќе атакува и на Шампионската.  Го чекаат противник  а тоа е најверојатно Работнички со кого играа во полуфиналето од Купот и од ,,мртвите“ се вратија и се закитија со титулата. Работнички има 1:0 против Јанта а вториот полуфинален меч го играат пред своја публика

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.