Струмица жени без пораз стана есенски првак – втор пат убедливи против Наковски волеј

1605

Одбојкарките на Струмица жени без пораз го завршија есенскиот дел од првенството откако во последното коло од оваа етапа на шампионатот,  славеа над градскиот ривал Наковски волеј со 3:0 во сетови 25:17, 25:18, 25:9). Ова беше втора победа на избраничките на Гоце Кончалиев над вториот струмички одбојкарски прволигаш оваа сезона.

Струмица жени самоуверено влезе и ја најави победата уште на самиот старт од мечот. Не дозволи Наковски волеј да се разигра со добрата игра на мрежа посебно во нападот. Домакинките немаа проблем во ниту еден сегмент и лесно стасаа до 3:0.

Струмица жени има скор од 14-0 и е на првата позиција од која напролет ќе го продолжи првенството . Наковски волеј е на втората позиција.

 

 

Во 14 кола забележаа исто толку победи и се на лидерската позиција

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.