Струмица жени киксна дома но уверува дека ништо не е загубено во трката за титула

495

Струмица жени киксна на домашен терен во првиот меч од разврската за шампионската титула со Работнички. Тимот од Скопје со 3:0 славеше во Струмица и си обезбеди  предност од 1:0 во борбата за три добиени меча кои носат и титула

Првите два сета беа крајно рамноправни. Работнички ги доби со 26:24 и 25:23 и Струмица жени како да го положи „оружјето“ и дозволи Работнички со 3:0 да замине за Скопје

Како што објавија од Струмица Жени во мечот настапиле без капитенот но алудираат дека ништо не е загубено бидејки има уште да се игра за освојување на титлата. Вториот плеј офф меч за титула се игра во среда во Скопје

СТРУМИЦА – РАБОТНИЧКИ     0:3 (24:26, 23:25, 17:25)

(В.Трајков)

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.