Фотовест: Се судрија машина дрвосечачка и патничко возило кај АМД Стрела во Струмица

3902

Попладнево на улицата „Јанко Цветинов“ во Струмица кај АМД Стрела се судрија  патничко возило ,,мини купер“ и работна машина за сечење дрва.  Во сообраќајката нема повредени само е направена матријална штета кај патничкото возило . Полицијата излезе на терен за да ги утврди причините и како настанал сударот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.