Попладнево сообраќајка кај бензинската во Ново Село – повреден моторџија

1566

Попладнево на магистралниот патен правец Струмица – Граничен премин Ново Село кон Бугарија, во општинскиот центар Ново Село кај бензинската станица се случила сообраќајна незгода во која според информациите едно лице е повредено. Според очевидци во сообраќајката учествувале патничко моторно возило и моторцикл при што со повреди се здобил возачот на моторот.

Повредениот со амбулантно возило веднаш бил префрлен во струмичката болница. Сообраќајката ја потврди и портпаролот на СВР Струмица Александра Трајанова која информираше дека полициски екипи изршиле увид на местото на настанот и дополнително ќе излезат со соопштение за истата.

Трајанова апелираше до сите учесници во сообраќајот да се почитуваат сообраќајните правила и прописи и да ја прилагодат брзината според условите на патот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.