Ангелова од Струмица со своите изведби сè поблиску до финалето на „Ѕвездите на Гранд“ (видео)

3703

Славица Ангелова од Струмица кандидат на Ѓорѓе Давид преку баражот се пласира во четвртфиналето од телевизиското музичко шоу Ѕвездите на гранд. Таа во шестиот натпреварувачки круг се престави до песните „Мелек“ од Едита Арадиновиќ и „ Да будеш једнако добар“ од Маја Оџаклиевска со која повторно ги освои симпатиите на жирито.

21 годишната струмичанка во дуелот со Алекса Шуковиќ доби пет гласа и критики за изведбата на првата песна но сепак баражот таа заедно со други 7 натпреварувачи ја доби довербата на продукцијата и обезбеди пласман во седмиот натпреварувачки круг каде полека конкуренцијата станува се посилна.

Настапот на Ангелова можете да го видите во видеото од 1:22:00

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.