Славица Ангелова од Струмица победник во музичкото ТВ шоу „Ѕвездите на Гранд“

9330

Струмичанката Славица Ангелова победи во телевизиското музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде учествуваа вкупно 17 кандидати.

Таа во последниот финален круг се соочи со Драган Ѓуриќ од Босна и освои 88 367  гласови од гледачите од  Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора и Македонија.

,,Благодарам што сите гласаа за мене. Благодарност и до мојот ментор Ѓорѓе Давид кој несебично се залагаше не само за мене туку и за сите кандидати“, кажа скромната Ангелова студент по медицина.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.