Скопски ,,шамар” за пандевци, имаа водство но Скопје со пресврт се избори за победа (видео од головите)

581

Скопје ја казни анемичната и лоша игра на пандевци во Струмица, кои го отворија резултатот но немаа решение како да дојдат до бодови. Фудбалерите на Академија Пандев беа далеку од играта пред нешто повеќе од месец дена кога го торпедираа Скопје со 5:0 па денеска теренот го напуштија со наведнати глави. Гостите со головите на Игнатов во второто полувреме направија пресврт и славеа со 2:1  и го ,,закочија” тимот на Стојчев чии амбции се излез во Европа

Академија Пандев рано го отвори мечот. Оусман Маронг во 6 тата минута одлично ја искористи добиената топка по центаршутот на Шарковски и ја затресе мрежата на Скопје. И кога сите очекуваа каква-таква реприза од пред четири кола, во продолженнието од мечот, Скопје преку Леонид Игнатов во 63 и 79 минтуа дојде до пресврт период кога падневци не создадоа ниту една шанса.

Со поразот пандевци сега имаат идентичен број бодови со Шкендија која дома одигра без голови со Борец,  додека Македонија ГП со победата над Пелистер повторно се приближи бодовно за втората позиција

 

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.