Секулов, Делиовски и Спасов најдобри во индивидуалниот спорт на Струмица за 2021

872

Пингпонгарот на Астраион Мега Спин Борис Секулов е избран за најдобар спортист во млади категории во индивидуалниот спорт на Општина Струмица за минатата година додека Славе Делиовски ја понесе наградата за најдобар спортист сениор во ова категорија.

Секулов за своите успеси во 2021 година доби 68 поени од жирито пред второпласираните Александар Делиовски од КБК Тим Зоран и Љубица Андоновска од Тенсикиот клбу НЕТ од Струмица кои имаа по 53 поени додека трет беше Филип Пасков од Шотокан карате клуб Шихан кој освои 42 поени од жирито

Во сениорска конкуренција во индивидуален спорт Славе Делиовски е прв со 68 поени, втор е атлетичарот Стојанчо Ангелов од АК Беласица Ран кој доби 53 поени додека каратистот Спасе Стојанов од Шихан трет со 48 поени

Во инидивидуалниот спорт за најдобар тренер беше прогласен Зоран Спасов од КБК Тим Зоран – Зоран Спасов втoр Атанас Василев од Шихан додек трет Иван Атанасов од ППК Астраион

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.