Руски Комерц од Дабиле победник на турнирот во мал фудбал „Струмица 2023“- прогласени и најдобрите поединци (фото)

1250

Екипата на Руски Комерц од Дабиле е победник на турнирот во мал фудбал „Струмица 2023“ кој се одржа изминатиот месец на спортскиот терен кај поранешниот струмички монопол. Тимот на Руски Комерц во големото финале славеше против Црна Река од Кавадарци со 3:0.

Во борбата за третото место подобар беше екипата на Космовет која со 10:2 славеше против Токи Еднокуќево.

За најдобар играч на турнирот е прогласен Џо Арсовски од Руски комерц, најдобар стрелец Ѓорги Гогов од Космовет а најдобар голман Антонио Петровски од победничкиот тим. На турнирот учествуваа вкупно 24 екипи.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.