Расправија за заедничката куќа причина за двојното убиство во Гевгелија

8371

Нарушени меѓусебни односи меѓу двајцата браќа. Ова е мотивот за двојното убиство во Гевгелија каде синоќа гевгеличанец ги застрелал братот и снаата пред семејната куќа. Полицијата го приведе 69 годишното лице и од него го одзело оружјето со кое го извршил убиството.

Од Јавното обвинителство соопштија дека на убистовото и следела вербална расправија меѓу двајцата браќа во однос на заедничката куќа.

,, Јавен обвинител од Основното Јавно обвинителство Гевгелија изври увид на лице место. Според првичните информации, мотивот за двопјното убиство се нарушени меѓусебни односи на двајцата браќа кои кулминирале заради банална расправија во врска со работи на заедничката куќа. Сторителот е лишен од слобода и во текот на денот ќе следи постапка“, соопштија од обвинителството

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.