Ракометарите на Радовиш славеа против Голден Арт КЛ7 и ги запишаа првите бодови

1063

Радовишани во второто коло од Супер лигата не дозволија нов кикс. На свој терен Радовиш славеа победа против Голден Арт КЛ7 и новајлијата го испратија со 33:29 со што на своето конто ги запишаа првите три бода

Во текот на целата средба радовишани имаа контрола како на играта така и на резултатот. Уште од стартот наметнаа свое темпо. Гостите се обидуваа но неможеа да направат резултатски пресврт. Единствено што направија е негатива од два гола како на полувреме така и на средината од вторите 30 минути.

Радовиш предводен од Илиев играше мудро, смирено и без многу грешки и без проблеми го доведе мечот во своја корист со 33:29.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.