Радовиш следната сезона во ракометната елита – Постолов со гол од слободен удар ги врати во Супер лигата !

123

Следната сезона РК Радовиш повоторно ќе игра во Супер лигата откако во бараж мечот во Скопје против Пелистер 2 славеше со 26:27.  Победата ја донесе Здравко Постолов кој биеше прецизно од ударот за 9 метри и ги надмудри блокот но и голманот на битолачни за големо славје на теренот и на трибините.

Радовишани имаа негатива по првото полувреме и во поголем дел од второто, но одиграа најдобро кога беше најпотребно па во самиот финиш успеаја и да поведат. На 20 секунди пред крајот Пелистер 2 преку седмерецот на Калајџиовски изедначи на 26-26, но последниот напад им припадна на избраниците на Долдуров.

Ракометарите на Радовиш беа пречекани од граѓани но и од навивачката група Лебари кои им беа постојано поддршка за камбекот во Супер лигата

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.