Радовиш блесна во новогодишен амбиент – поставени светлечки декоративни елементи, елки, украси ! (ФОТО)

2704

Радовиш блесна во новогодишен амбиент. Централното градско подрачје е украсено во повеќе видови декоративни светлечки елементи но е поставена и новогодишната елка.  Паралелно годинава новогодишната магија е освежена и со лед мрежи, светлечки црева, лед сијалици но и новогодишни украси.

Според потпишаниот договор за украсување годинава ќе биде поставена и сцена со озвучување и осветлување а фирмата што ги монтираше новогодишните украси до 20 јануари идната година ќе мора да ги демонтира и да ги достави во магацинскиот простор на општина Радовиш. (В.Т)

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.