Радовишки Детонит го наполни голот на Башкими, Кожуф и Беласица кикснаа на свој терен

443

Второлигашот Детонит Плачковица од Радовиш со 7:0 го декласираше кумановски Башкими и со вкупно 16 бода се наоѓа на на врвот на второлигашката табела. Радовишани победата ја најавија уште по првото полувреме кога има водство од 2:0 а во вторите 45 минути ја ,,решетеа“ мрежата со дополнителни 5 гола.  Јусуф Алиу  Андрија Кудијан и Славчо Јанев постигнаа по два а во листата на стрелци се запиша и Вилдан Керим. Ова  петта победа на Детонит Плачковица и со гол разлика 15:5 заедно со Пелистер од Битола ја држат втората позиција

Кожуф од Гевгелија киксна на свој терен пред Тетекс од Тетово со 4:3. Ова е втор пораз на гевгеличани и со 15 бода се на 4 место на табелата. Струмичка Беласица на теренот во Турново поразена од екипата на Охрид со 1:0.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.