Раде Цицмиловиќ се врати на тренерската позиција во Беласица

1610

Раде Цицмиловиќ се враќа на кормилото на Беласица откако на стартот на сезонава беше заменет со Марјан Живковиќ кои заради слаби резултати беше пак разрешен од раководството на клубот во декември минатата година. Цицмиловиќ за ВИС СПОРТ вели дека приоритет ќе му биде обезбедување на прволигашкиот статуст на Беласица кој по есенската полуетапа е последна но и пласман во финалето од КУПОТ

,, Приоритет на клубот е да обезбеди опстанок и верувам во овој играчки кадар и плус новите засилувања дека ќе обезбедиме опстанок. Средината ми е добро позната и ќе ја исполниме зацртаната цел. Исто така сме и во полуфинале во Купот и ќе дадеме се од себе да го поминеме Македонија ЃП и да се најдеме во финалето. Ќе одиме натпревар по натпревар  и можам да ветам офанзивен фудбал без респект кон противникот. Ќе играме за гол повеке, без разлика кој ќе ни биде противникот,, вели Цицмиловиќ кој подвлече дека струмичките сино бели од денес се селат во Дојран каде ќе бидат до 23 месецов каде ќе одиграт две контролни средби

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.