Промовирана ракометната навивачка химна за Македонија за ЕП 2022 во Унгарија

101

Во пресрет на ЕП во ракомет, готова е и новата ракометна химна „Европско од сон“. Автор на музиката е Филип Неделковски, текстот е на Огнен Неделковски, а аранжманот на Ангел Ќосев. Македонската ракометна репрезентација натпреварите ќе ги игра во „ФОНИКС АРЕНА“ во Дебрецен, Унгарија.

13 јануари 2022 год. Словенија – Македонија (18.00 часот)
15 јануари 2022 год. Македонија – Црна Гора (18.00 часот)
17 јануари 2022 год. Македонија – Данска (20.30 часот)

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.