Приведен 21 годишен гевгеличанец – кај Давидово превезувал 13 мигранти од Сирија

1438

Дваесет и едногодишен жител на Гевгелија синоќа бил приведен од полицијата бидејќи превезувал 13 мигранти од Сирија. Полицијата го привела во населеното место Давидово каде бил фатен како ги превезува мигрантите во патничко моторно возило „фолксваген туарег”.

,,Со патничко моторно возило „фолксваген туарег” превезувал 13 мигранти од Сирија, од кои две малолетни лица. Известен е јавен обвинител од ОЈО за ГОКК и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, информира Министерството за внатрешни работи,, соопшти МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.