Приведен радовишанец, во неговиот дом пронајдени дрога, пушка и муниција

236

Полициски службеници од ОВР Радовиш го лишија од слобода радовишанецот Т.Ј., во чиј дом пронашле дрога, муниција и оружје.

,,При претрес извршен со судска наредба во дом и други простории во Радовиш, сопственост на Т.Ј., биле пронајдени бела прашкаста материја, метална дробилка со остатоци од растителна материја, 9 парчиња маневарска муниција и една пушка,кал.4,5мм,, информира МВР.

Во куќата на Т.Ј., полицијата ја затекнала и В.М. од радовишко, која била повикана на службен разговор во полициска станица.

,,Во координација со Јавен обвинител од ОЈО Радовиш, по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава,, соопштуваат од МВР.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.