Приведени 5 лица од Радовиш и Сулдурци – кај поранешен Голдмак се степале и го нарушиле јавниот ред и мир

4380

Утрово околу три часот по полноќ во Полициската станица Радовиш биле приведени пет лица кои на булеварот „Александар Македонски“ во Радовиш во непосредна близина на спортската сала и Голдмак се степале при што го нарушиле јавниот ред и мир. Како што соопшти полицијата  станува збор за три лица од Радовиш и две од Сулдурци против кои ќе биде поднесени и соодветни пријави.

,,На 24.12.2023 година во 02.40 часот во Полициската станица Радовиш биле приведени Ѓ.Г. (18), М.А. (20), Л.Е. (20), тројцата од Радовиш и Д.К.(21) и Ј.К. (25), двајцата од село Сулдурци, радовишко. Лицата претходно на булевар „Александар Македонски“ во Радовиш го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава“, стои во информацијата на СВР Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.