Приведени крадци во Струмица, одземеното вратено на сопственикот

1395

Во Струмица вчера полициски службеници ги лишиле од слобода Д.К.(20) и Џ.И.(25), двајцата од Струмица.

Како што денеска соопштија од МВР, тие се сомничат дека на 11.11.2023 во Струмица со употреба на сила одзеле личен предмет од едно лице. Предметот бил пронајден и вратен на сопственикот, а лицата се задржани во Полициска станица Струмица. За настанот, посочуваат од МВР, е запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.