Претрес во Струмичко Добрејци – кај едно лице пронајденa марихуана и шприц со црна течност

543

Денеска (05.01.2024 година) во село Добрејци, струмичко, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишија од слобода Д.К.(45) од село Добрејци. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени марихуана и шприц со црна течност. Лицето е задржано во Полициската станица Струмица, а за настанот е запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.