Преку внуката Софија го живеам мојот нов живот – Благица Калева во интервју за Женски Магазин

4693

Благица Калева е едно од најдобите фолк грла кај земјава, жена која покрај се‘ што преживеа, не се предаде ниту секунда и продолжи да чекори храбро во животот, но најмногу заради како што многупати изјавила ќерка ѝ Марија – нејзината сила, пишува порталот Женски Магазин. За Калева најголема радост последните две ипол години е нејзината внука Софија која како што вели пејачката, е нејзиниот нов живот.

Годината којашто замина за Калева донела убави, но за жал и неубави моменти, Новогодишната ноќ после многу работни години во нејзината кариера конечно била дома со внукичката Софија.  Во кругот на семејството била и за Бадник а која е нејзината желба за новата 2023 година можете да прочитате во интервјуто за Женски Магазин. 

,,Децата се најголемата среќа во животот, а кога ќе добиеш дете од твоето дете, тоа е чувство кое само се доживува и не може да се опише, како цел универзум да те прегрнал! Бев пресреќна што ќе станам баба, преку неа го живеам мојот нов живот. Софија е најтоплата прегратка, најубавата насмевка и најмилите очи. Ми го промени животот целосно и целото мое внимание и слободно време е само за неа!,, вели Калева во интервјуто.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.