По објавата на Дрнка.МК – на општинскиот сајт на Ново Село го нема Стојчев како Градоначалник

1374

Името на Боро Стојчев веќе не стои како Градоначалник на Општина Ново Село на официјалниот општински сајт. Речиси цели четири месеци од дадената оставка на Стојчев  до општинските служби, не беше корегирано на официјалната веб страна на општина Ново Село кој е Градоначланик. По објавата на Дрнка.МК, општинската администрација експресно реагираше и го стави името на Горан Цветков како ВД Градоначалник на ова локална самоуправа.Цветков по оставката на Стојчев беше заменик градоначалник а од декември од страна на Советот беше избран за ВД Градоначалник, но на официјалната веб страна стоеше името на Боро Стојчев.

Стојчев и понатаму Градоначалник на Ново Село-нема кој да го смени на општинскиот сајт

Боро Стојчев кој беше фатен и осуден за обид за шверц на цигари, под притисок на јавноста во октомври си поднесе оставка. Собранискиот спикер распиша градоначалнички избори во ова општина паралелно со претседателските во април.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.