Почнува трката за КУП титулите во Радовиш – што мислат струмичките клубови, кој ќе слави, кој ќе биде МВП…..(видео)

540

Во организација на Одбојкарската федерација на Македонија, деновиве во Радовиш ќе се одржи завршницата од КУПОТ во машка и женска конкуренција, каде две екипи од Струмица конкурираат за титулите. Во машка конкуренција Струмица Никоб а во женска конкуренција Наковски волеј.

Струмичани утре во полуфиналето се среќава со Универзитет Тетово со почеток во 17 часот и 30 минути во салата 25-ти Мај додека девојките на Наковски волеј против Вардар жени во петок во 20 часот. Со победи  обезбедуваа пласман во саботните финалиња….

Кој ќе ја освои КУП титулата во машка и женска конкуренција, кој ќе биде прогласен за МВП на турнирот во Радовиш, кои се очекувањата на Струмица Никоб и Наковски волеј….Еве што истакнаа актерите од двата струмички тима

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.