Полицијата приведе двајца радовишани – кај нив пронајдена марихуана

4048

Во текот на вчерашниот дена полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога при Одделението за внатрешни работи Радовиш приведе двајца радовишани кај кои била пронајдена дрога. Според МВР станува збор за 32 годишниот Н.Б од Радовиш во чииј дом при претрес извршен со судска наредба, биле пронајдени марихуана, дигитална вага и дробилка

Второто лице е 22 годишен жител на Радовиш со иницијали Д.П кај кого полиција  пронашла и одзела марихуана.

Како што наведува МВР откако целосно ќе биде документиран случанот против двете лица ќе следува соодветна пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.