Пандев: Наша цел е Шампионска титула во идните сезони и да играме во Евро куповите !

539

,,Лугето што го водат клубот од Америка целат на европски успех, бидејки ако не играме во Европа, се е залудно . Тоа е целта- да играме во Еропа а во идните сезони да освоиме и Шампионска титула“. Вака истакна претседателот на ФК Брера Струмица Горан Пандев на отворањето на првата фан продавница на овој клуб. Според него ова натпреварувачка сезоан е транзициска со оглед дека новата управа застана на чело на клубот во јули минатата година

,,Чекориме по вистинскиот пат на организациски план. Сигурно дека како што кажав, резултатите на првиот тим се најважни. Со маскимално залагање со максимален пристап со професионален однос ќе ги достигнеме резултатите. Наша цел е освојување на Шампионска титула во идните сезони. Тоа не го криеме. Лугето што го водат клубот од Америка целат на европски успех, бидејки ако не играме во Европа, се е залудно . Тоа е целта- да играме во Еропа и максимално залагање на сите, за да котираме високо . Се трудиме освен во првиот тим, да вложуваме и во младинските погони кои се нашиот најголем бренд и од нив црпиме за првиот тим.Со професионален однос ќе го извлечеме максимумот и ке бидеме срекни што Струмица ќе игра во европските купови,, кажа Пандев

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.