Пандев: Докажавте дека сте нефудбалски луѓе, ако клубовите не одлучуваат во ФФМ да се тргнам настрана

1518

Горан Пандев попладнево на својот инстаграм профил излезе со силна критика против структурите на ФФМ поткрепувајки ја со фотографија од побелениот и замрзнат терен од СРЦ Пандев во Струмица каде вчера Академијата играше со Работнички а денеска се одложија натореварите од првото пролетно коло. Тој во својата објава вели дека бил спремен ако клубовите не одлучуваат во ФФМ да се трнге настрана…..

„Срамно и жално… уште еднаш докажавте дека вие сте нефудбалски луѓе, луѓе што не му мислат добро на македонскиот фудбал, туку ве интересираат само вашите лични интереси и затоа одлуките ви се вакви… Доста се криевте зад резултатите на репрезентацијата, сигурно паметот ви е уште во огромните премии што ги поделивте на наш грб, на грбот на репрезентацијата што гиневме за македонскиот дрес. Излезете јавно и кажете што направивте за македонскиот фудбал, за нашата (аматерска) лига, колку им помогнавте на клубовите во овој тежок период… Спремен сум ако не се сменат некои работи, ако клубовите не одлучуваат во ФФМ, да се тргнам настрана…“ – Горан Пандев.

Ова не е првпат Пандев да реагира за ФФМ и челните луѓе. Тој лани во интервју за италијанскиот calciomercato.com  кажа дека МАК ФУДБАЛОТ  треба да го водат компетентни лѕѓе а не лица за пари и интерес

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.