Пандевци со пресврт до победа против Борец и го подобрија пласманот за едно место (видео)

1231

Фудбалерите на Академија Пандев со пресврт забележаа победа против екипата на Борец од Велес која до 77 минута имаше водство но сепак од СРЦ Пандев од Струмица мораше да замине со пораз. Марјан Радески беше фудбалерот кој за десетина минути постигна два гола за победа на струмичани кои денеска ја имаа доминацијата на теренот но немаа ефикасна завршница.

Марјан Ристовски во 39 минута ја казни одбраната на Академија Пандев која направи грешка при додавањето.  Со 1:0 Борец замина на одмор. И во второто полувреме струмичани притиснаа. По направениот прекршок во казнетиот простор над Радески ово фудбалер донесе израмнување од пенал, но 11 минути подоцна по одличната нафрлена топка од Трапановски , Радески со глава го матираше гостинскиот голман

Со ова победа четврта на контото и да нерешени исхода пандевци имаат  14 бода и скокнаа место погоре на прволигашката табела односно се на 10 тата позиција. Еве ги трите гола што паднаа на СРЦ Пандев

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.