Пандевци со голот на Пепи Ѓеоргиев ремизираа со Нови Пазар во Анталија – Турција

1289

Сениорскиот состав на ФК Академија Пандев го одиграа првиот контролен меч во рамките на подготовките во Анталија Турција каде од завчера се наоѓаат струмичани. Силите ги одмерија со Нови Пазар од Србија со кои одиграа 1:1. Српскиот состав поведе од пенал додека за пандевци стрелаше засилувањето Пепи Ѓеоргиев .

Според информациите ФК Академија Пандев одлично играл во текот на целиот меч иако во последните 30 минути Стојчев шанса им даде на помладите. Вчера клубот на својата ФБ страна објави и кој се ќе бидат во стручниот штаб. Асистенти на Ѓорѓе Стојчев ќе бидат Тони Атанасов и Мартин Алаѓозовски, кондициски тренер Дарко Коцев и тренер на голмани Томи Пандев.

Следниот меч што ќе го одработат пандевци во Турција е со Лапи од Косово. Според програмата струмичани треба да играат на 30 ти јануари со рускиот состав Крижа Советов додека на послендиот ден ЦСКА Софија од Бугарија. Како последна контролка пред стартот на пролетните мечеви на 12 однсоно 13 ти февруари пандевци закажаа на 5 ти февруари треба да се сретнат со Беласица во Петрич Бугарија.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.