Пандевци за 8 минути ја совладаа прилепска Победа

532

Со головите на Кристијан Велиновски и Димитар Трајков, тимот на  Академија Пандев славеше против прилепска Победа и освоија нови три бода за сигурна завршница на годинашново прволигашко првенство.

Струмичани головите ги постигнаа во 60 и 68 минута, откако домакините преку Велиновски не искористија пенал а гостите останаа без голманот Тофиловски заради црвен картон по стартот над грузиецот Ергемлиџе.

Следното коло Академија Пандев се слободни по што го пречекуваат Тиквеш од Кавадарци.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.