Пандевци доминираа на теренот, Тиквеш реализираа голови – пораз на струмичани (видео од головите)

310

Екипата на Тиквеш од Кавадарци забележа висока победа против Академија Пандев во Струмица во рамките на 31 првенствено. Избраниците на Васоски претрпеа пораз со 4:1 пред своја публика. Иако домаќините уште од стартот на мечот наметнаа темпо и доминација, секап кавадарчани ги зграбија трите бода и официјално си обезбедија опстанок во Првата лига.

Дончев во последната секунда од  судиското надополнување на првото полувреме донесе водство на Тиквеш откако не беше досуден пенал за струмичани по прекршокот над Крстевски. Енес Спахиу во 51. минута зголеми на 2:1. Струмичани се вратија во игра по голот на Кристијан Велиновски но потоа Мишов со два гола стави печат на победата на Тиквеш

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.