Откриени малолетници после полноќ во угостителски објект во Струмица, ќе има пријава

939

На 08.12.2023 година од страна на полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица била извршена контрола во угостителски објекти на подрачјето на Струмица.

,,Притоа, во еден угостителски објект било констатирано присуство на малолетни лица по 24.00 часот. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава,, соопшти МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.