ОК Струмица Никоб славеше во Тетово и го осигури првото место пред разигрувањето за нова титула

513

Одбојкарите на „Струмица Никоб“  славеа кај тетовска „Шкендија“ и го потврдија првото место пред разигрувањето за Шампионската титула.  Ова беше дуел на најдобрите два тима во првенството, но струмичани без поголеми проблеми  остварија победа од 3:1 во сетови (18:25, 19:25, 25:23, 13:25)  со што остануваат најсериозни кандидати за освојување на уште една титула.

Ова е 16 та победа за струмичани и до крајот на ова фаза од првенството се недостижни. Останува дилемата околу позиционирањето на останатите три места каде битка водат велешки Борец, Работнички и Лирија а Весна Пробиштип одамна ги загуби шансите за завршницата од шампионатот во Првата одбојкарска лига на Македонија.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.