Одбојкарите на Струмица почнаа да ја темпираат формата за пролетниот дел и нови две титули (фото)

566

Одбојкарите на Струмица во спортската сала Парк ги започнаа подготовките за пролетниот дел од првенството каде ќе атакуваат да останат на лидерската позиција и да се закитат со нова Шампионска титула. Паралелно не се откажуват ниту и од КУП пехарот . Според информациите ростерот на сениорскиот состав останува ист како и во есенскиот дел каде струмичани без пораз ги поминаа сите првенствени кола

,,Денеска почнавме и официјално со подговоките. Почента база ќе биде Струмица се до турнирот во Скопје во организација на Вардар кој ќе се одржи на 22 и 23 јануари а на кој ќе учествуваат домаќинот но и екипите на Партизан од Србија и Будва од Црна Гора. После  25 јануари повторно ќе има базични подготовките но се разгледуваат можностите и за неколку пријателски  со странски тимови,, ни изјавија од ОК Струмица 47&72

Актуелниот првак Струмица 47&72 есента со максимален ефект беше неприкосновен. На своето конто имаат 30 бода.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.