Одбојкарите на Струмица обезбедија финале за нов Шампионски трофеј !

325

Шампионот „Струмица“ без проблеми го помина тимот на „Универзитет Тетово“ во полуфиналната плеј офф пресметката и обезбеди шампионско финале за нова титула. Струмичани и во вториот полуфинален меч со 3:0 славеа против тетовскиот состав и од свој терен ќе ја почнат финалната пресметка за три добиени натпревари.

За одбојкарите на Струмица оваа ќе биде атак на 11-тиот Шампионски трофеј во домашниот одбојкарски шампионат.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.