Одбојкарите на Струмица во Радовиш лесно заверија финале за нова КУП титула !

551

Одбојкарите на Струмица Никоб славеа победа против Универзитет Тетово со 3:0 во сетови (25-19, 25-11, 25-23) и заверија КУП финале за освојување нов трофеј од ова натпреварување во своите клупски витрини. Избраниците на Кире Ричлиев и Атанас Милев немаа проблеми против тетовскиот состав и ја оправдаа фаворитската улога.

Завршницата од КУПОТ се игра во Радовиш а на мечот Струмица – Универзитет Тетово најефикасен кај победничкиот тим беше Славе Наков со десет поени, три повеќе од неговиот соиграч во репрезентацијата Владо Милев.

Противник на струмичани во големото финале закажано во сабота во 13 часот ќе биде победникот од дуелот Борец Шкендија

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.