Невреме со град во струмичко Ново Село – градот направи бела покривка среде декември

2112

Невреме проследено со град, грмотевици и ветар попладнево го зафати општинскиот центар Ново Село. Како што тврдат очевидци градот паѓал околу 10 тина минути што е невообричаено за овој период од годината. Градот создал и бела покривка како по земјата така и по автомобилите

,, Вакво невреме не паметиме и тоа во декември. Вообичаено на вакво време сме навикнале пркеу летото а не на почетокот на зимата. Многу грмотевици и град за кусо време,, ни кажа Ацо Крлев кој на својот фб профил објави и видео од градот кој падна вечерва околу 18 часот.  Видеото на Ацо Крлев може да го погледнете тука

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.