На 25 ти април во НУЦК Антон Панов во Струмица – хуманитарен концерт „Звукот на човечноста“ !

328
Елеуса Фондација Ви го најавува одржувањето на првиот хуманитарен концерт „Звукот на човечноста“ што ќе се одржи на 25 април во НУЦК „Антон Панов“ во Струмица.
За првпат заедно на една сцена, сплотени од хуманоста и човечноста, ќе настапат бендовите на трите средни училишта, „Јане Сандански“, „Никола Карев“ и „Димитар Влахов“, музичкото „Боро Џони“ и ВИС „Стихири“. Билетите по цена од 300 денари се пуштени во продажба на Билетарницата во НУЦК „Антон Панов“.
,,Не пропуштајте го ова несекојдневно музичко уживање и станете дел од нашето големо хумано семејство Репертоарот ќе го покаже богатството на македонската музика, а учениците ќе ја покажат својата виртуозност и умешност на сцената. Очекуваме дека, онака како што ентузијастички се вклучија училиштата во оваа хумана мисија, така и публиката со задоволство ќе одговори за сите заедно да учествуваме во помагањето на над 1.000 семејства кои добиваат директна поддршка од нашата Фондација,, соопштија од Елеуса Фондацијата.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.