На патот Гевгелија – Мрзенци тешко повреден малолетник

5271

Вчера во Пoлициската станица Гевгелија било пријавено дека на патот Гевгелија – село Мрзенци, патничко возило „даеву матиз“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од 35-годишниот М.Ш. од Гевгелија, удрило во малолетен пешак, извести МВР.

,,Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот констатирани во болницата во Гевгелија,, додаваат од МВР.

Увид извршила екипа од Полициската станица Гевгелија

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.