На ГП Табановце откриени струмичани со комбиња кои вршеле меѓународен превоз на патници без документација

1865

Полицијата синоќа при контрола на граничниот премин Табановце откри четири комбиња што вршеле меѓународен превоз на патници без документација. Станува збор за две „форд“, едно „мерцедес“ и едно „фиат“ комбе, од кои три со струмички и едно со скопски регистарски ознаки,

Возилата биле управувани од Т. В. (25), П. В. (50), Ч. Т. (28) и М. П. (33) – сите од Струмица, информираат од МВР.

Од страна на полициските службеници биле известени инспектори од Одделението за инспекциски надзор на патниот сообраќај во рамките на Државниот инспекторат за транспорт при Министерство за транспорт и врски и се преземаат мерки за комплетно расчистување на случаите.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.