Наталија Данаилова од Богданци со нова песна – „Небо диво“ која носи брз ритам, среќа, радост….(ВИДЕО)

1865

Наталија Данаилова од Богданци својот нов сингл за кој изработи и видео запис. Станува збор за песната „Небо диво“ за која Весна Малинова ја напиша музиката и текстот а за аранжманот се погрижи Илија Ќосевски додека за видео спотот беше задолжен Ѓорѓи Вацев.

Ова е нејзин нов сингл по песните „Не крши ме“ со која се престави на Макфест и „Вреди ли“ на Охридски трубадури“ во 2021 година.  Данаилова вели дека „Небо диво“ кој има брз ристам ќе биде дел од нејзиниот втор студиски албум кој го подготвува.

,,Сакавме на публиката да ѝ дадеме еден брз ритам, среќа и висока вибрација. Не се откажувам од баладите кои можеби се мое обележје, но сметам дека по годините кои ги поминавме во страв и затворени дома, си должиме да се радуваме на животот и да танцуваме“ – посочи Наталија за Женски магазин.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.