Младите на Брера Струмица по победата над Партизан славеа и над Железничар од Босна на турнирот во Златибор

1070

Младинците на Брера Струмица обезбедија пласман во четвртфиналето од КУПОТ на ПРИЈАТЕЛСТВО во Златибор откако и во вториот меч забележаа пбоеда. По славјето над белградски партизан момците на Стојчев, Алаѓозовски и Постолов славеа против Железничар од Сараево – Босна со 3:1

Живко Крстев и Каменчо Андоновски беа стрелци на трите гола за младите на Брера откако босанскиот состав го отвори резултатот.  Струмичани покажаа максимална посветеност на теренот и покрај заморот по вчерашниот дуел против Партизан од Белград и со две победи е прва во групата Ц. Се чека расплетот од групата Д од каде за протвиник ќе го имаат второпласираниот состав а ота се екиптие на Осијек, Будучност и Сараево.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.