Младите на Брера екипа У 16 кои ја освоија двојната круна во Македонија, на силен турнир во Сараево Босна !

547

Екипата на Брера Струмица – генерација 2008 која се закити со двојната круна во категоријата У16 од 14 до 16 јуни ќе зеде учество на силниот меѓународен турнир ,,Играј фудбал, живееј го животот“ ( “Igraj fudbal, živi život” ) што се одржува во Сараево Босна и Херцеговина .

Станува збор за екипата У 16 на Тони Атанасов – помлади пионери, кои оваа сезона беа доминантни и во првенството  и во Купот и преставува огромен потенцијал за струмичкиот прволигаш

Според ждрепката нашите момци се најдоа во групата Б каде се и екипите на Железничар од Сараево – Босна, Локомотива од Загреб- Хрватска и Бриње од Гросупље од Словенија.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.