Младите на Бера пред Шампионска титула – утре во Струмица им треба славје против Победа од Прилеп

608

Младинскиот состав на Брера утре во Струмица може да се промовира како Шампион на Македонија ако слават против младите на Прилепска Победа. Мечот почнува во 13 часот и е последен меч од младинската Супер лига и со победа струмичани ќе може да ја потврдат својата доминација и со титула пред скопски Вардар. На табелата имаат само бод предност пред младите на Вардар. По 21 првенстено коло младите струмичани предводени од стратегот Мартин Алаѓозовски имаат 49,  додека Вардар 48 бода. Ова значи дека само со победа младите ќе станат ШАМПИОНИ

,,Со победа ние сме Шампиони. Од тука сакам да ги повикам сите струмичани утре во 13 часот на теренот со вештачка трева да дојдат и да не бодрат. Ова генерација заслужува титула оти постојано бевме на врвот на табелата и сме најефикасни во лигата. Мислам дека момците ја залужуваат титулата оти цела година работеа напроно и прикажаа доста квалитетен фудбал. Од нашиот состав има дури 12 репрезентативци што доволно кажува за каков тим станува збор„ потенцираше тренерот на младите на Брера Мартин Алаѓозовоски

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.