Младинките на Наковски волеј ШАМПИОНКИ – со тапани се прослави третата титула на ова генерација одбојкарки !(ФОТО)

620

Младинките на Наковски волеј ја освоија Шампионската титула  откако денеска во големото финале во ова конкуренција славеа победа со 3:1 во сетови над Газели од Скопје. Избраничките на Александар Митев ја потврдија својата доминација имајки во предвид дека и лани беа на тронот во мак одбојката во младинска конкуренција.

Ова е трета титула за оваа генерација на одбојкарки. Тие како едно семејство пред две сезони прво се крунисаа како кадетски шампионки, за да последните две сезони ја носат круната како младински шампионки на Македонија.

Третото место на турнирот го освои Јанта од Скопје.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.